תכנון משרד הייטק

ענף ההייטק הוא מנוע הצמיחה של מדינת ישראל, הוא משקף בצורה המובהקת ביותר את עולם החדשנות, הוא מבוסס מדע, הוא היעד האולטימטיבי לכל חלומות ההצלחה והוא ענף שמתחבר עם הון, שכר גבוה וקריירה מנצחת. ואיך כל זה קשור לתהליך הפשוט לכאורה של תכנון משרד הייטק? ובכן, בתהליך התכנון חייבים לבוא לידי ביטוי כל הערכים שאנו רוצים לשדר לסביבה העסקית שלנו ובין היתר, גם ובעיקר ערכים אלה חייבים להיות חלק מתהליך התכנון.

תכנון משרד הייטק – איך עושים את זה?

התהליך של תכנון משרד, כל משרד, הוא תהליך שמשלב בתוכו היבטים מבניים לצד היבטים עסקיים. את ההיבטים העסקיים של תהליך התכנון עלינו לשזור יחד עם ההיבטים המבניים, אבל גם יחד עם הסביבה העסקית העוטפת אותנו. כך למשל, כאשר אנו מבצעים תהליך תכנון משרד קטן, עלינו לקחת בחשבון את שיקולי המרחב וניצולו, ליישם מודלים של יצירת מרחב פתוח בשטחים קטנים וכן הלאה, אבל במקביל עלינו להעניק למשרד את הכלים הנדרשים לו בכדי לתרום לשורה התחתונה של העסק – סגנון, אווירה של הצלחה, סביבת עבודה נעימה ושילוב הערכים המתאימים לעסק הספציפי המתנהל באותו משרד ובכלל זה חדשנות, יציבות, שמרנות, שפע, חשיבה מחוץ לקופסא, תחכום וכן הלאה.

את המקרה של תכנון משרד הייטק ניתן לאפיין על פי ההיבטים המבניים והעסקיים הבאים:

היבטים מבניים בתהליכי תכנון בענף ההייטק

חלוקת המרחב למשרדים פרטיים ותאי Open Space בהתאמה למצבת כוח האדם ומדרג התפקידים בארגון, יצירת מרחבים משותפים בדמותם של חדרי ישיבות, מטבח, חדר צוות ויצירת חללים נוספים ככל שירשו התקציב והשטח וככל שיידרש. את המרחב הזה כולו נצייד בתשתיות מחשוב ותקשורת, חשמל, מים ואפילו כיבוי אש, נעצב בצורה אסתטית באמצעות עבודות גבס, עבודות צבע למשרד, חיפוי קירות, תאורה, ריצוף, חלונות ודלתות, קירות זכוכית, ריהוט וכדומה. כל אלה הם צעדי תכנון, שמיועדים לבנות עבורנו את מרחב וסביבת העבודה ולהעניק לה רמה גבוהה של אסתטיקה, אך בכך לא מסתיים העניין. פה למעשה נכנסים לתמונה הערכים העסקיים שאותם נרצה להדגיש ולשקף בתהליך תכנון משרד הייטק.

היבטים עסקיים בתהליכי תכנון בענף ההייטק

כארגון בעל שאיפות, חזון ומטרות בעולם הייטק, ישנם ערכים מסוימים שמבקש הארגון לשדר אל הסביבה, קרי ללקוחות, לאורחים, לשותפים, למשקיעים, לעובדים ולמעשה לכל אדם העובר בשערי המשרד. ערכים אלה צריכים לספר את הסיפור שמעוניין הארגון לספר לעולם ואת הסיפור הזה נרצה להביא לידי ביטוי בתהליך התכנון. כך למשל, נרצה ליצור סיפור על ארגון מצליח, מאורגן ומסודר, בעל חשיבה חדשנית ופורצת דרך, ארגון יעיל ששם לב לפרטים הקטנים ביותר, ארגון יציב ואיתן פיננסי, ארגון בעל יכולות טכנולוגיות ועסקיות מתקדמות, ארגון שרואה את הלקוח – כל אלה הם ערכים שנרצה לשקף לסביבה ואת זה בדיוק עלינו לעשות במסגרת התהליך של תכנון משרד הייטק.

תהליך התכנון והיכולות המקצועיות הנדרשות

התהליך של תכנון משרדים הוא תהליך מורכב, שחייב לשלב בתוכו אנשי מקצוע מדיסציפלינות שונות לרבות אדריכל, מעצבת פנים, מהנדס קבלן משרדים, אנשי ביצוע ואנשי מקצוע בתחומים נקודתיים נוספים. את התהליך של שיפוץ משרד או שדרוג משרד אפשר כמובן לבצע באמצעות קבלן שיפוצים ואפילו לסכם את הפרויקט כולו במהלך של צביעת משרד ותו לא. אלא שאם אתם רוצים להפוך את המשרד לכלי עבודה, כלי שיווקי ומקפצה להצלחה, אתם חייבים להבטיח חלוקה מבנית חכמה, סביבת עבודה נוחה, יעילה ונעימה ומשרד שכל כולו זועק הייטק, הצלחה, יעילות וקידמה. כדי להשיג את כל אלה נדרשים לכם מומחים בתחום של תכנון משרדים, אנשי מקצוע שכבר עברו פרויקטים של בניית משרד, תכנון משרד קטן, תכנון משרדים בענפים שונים וכמובן תכנון וביצוע עבור משרדים בענף ההייטק. לפרויקט כזה נדרש צוות מולטי דיסציפלינרי שעובד בצורה משותפת סביב מטרות הלקוח ומביא אל השולחן את כל היכולות הנדרשות להשלמת התהליך בהצלחה. בדיוק את הצוות הזה, תוכלו למצוא בחברת שיבולים בנייה ישראלית, שמתמחה בביצוע פרויקטים בענף המשרדים, אך מעמידה לרשותכם סט שלם של יכולות בתחום התכנון, העיצוב, הביצוע ואפילו הרישוי והרגולציה, הכל תחת קורת גג אחת.

רקורד עשיר בעבודה עם עולם ההייטק

לחברת שיבולים בנייה ישראלית רקורד עשיר בעבודה עם ענף המשרדים בכלל ועם משרדי הייטק בפרט. לאורך שנות פעילותה, ניהלה החברה עשרות פרויקטים של תכנון, עיצוב וביצוע עבור חברות הייטק בענפי התוכנה, האלקטרוניקה, השבבים והביוטכנולוגיה, ארגונים בינלאומיים גדולים, חברות ישראליות מצליחות וחברות סטרטאפ בתחילת דרכן. בצוות המקצועי של שיבולים בנייה ישראלית תוכלו למצוא אנשי מקצוע שמדברים בשפה שלכם, שמבינים את הצרכים שלכם ושיודעים להתייחס לחיפוי הקירות במשרד שלכם לא רק כאל פריט איטום ואסתטיקה, אלא גם ובעיקר ככלי עסקי ותדמיתי חשוב, שחייב לעלות בקנה אחד עם הערכים העסקיים שמעניינים אתכם ואת לקוחותיכם.

חברת שיבולים בנייה ישראלית מעמידה לרשותכם את יכולות הביצוע שבנתה לאורך שנים של פעילות מקצועית בענף המשרדים, הן במקרה של בניית משרד חדש והן במקרים של שדרוג או שיפוץ משרדים קיימים. כל פרויקט זוכה לצוות ניהול, שעובר אתכם את התהליך כולו משלב הרעיון וההשראה ועד שלב הגמר והמסירה, הכל בשיתוף פעולה עם מומחי תכנון וביצוע, באווירה פתוחה ומקצועית ותוך הקפדה מלאה על כללי ניהול פרויקט מתקדמים לרבות ניהול לוחות זמנים, תקציב ובקרת תקציב, פיקוח בנייה, רגולציה ועוד.

אתם יודעים שהמשרד שלכם מספר ללקוחות שלכם כמעט את כל מה שהם צריכים לדעת עליכם, עוד לפני שהתחלתם להסביר מי אתם. חברת הביצוע, שיבולים בנייה ישראלית עומדת לרשותכם כחברת ביצוע מן השורה הראשונה המעמידה לרשותכם גם מומחי תכנון מובילים, הכל בכדי שתוכלו להסביר בגאווה מי אתם וכדי שלא תצטרכו להסביר את עצמכם.