תכנון משרד קטן

לכאורה, משרד קטן, שטח קטן, אפשרויות מצומצמות – התהליך של תכנון משרד קטן אמור להיות תהליך מאוד אינטואיטיבי ופשוט. אלא שבפועל, הדברים הם בדיוק להיפך. משרד קטן הוא בראש ובראשונה אתגר. המשרד אמור לספק מרחב מספיק לביצוע העבודה הנדרשת על ידי מצבת כוח האדם הפועלת בתוכו ובמקביל הוא אמור לספק סביבת עבודה נעימה ומרווחת וגם לשדר את המסרים הנכונים עבור הלקוחות והאורחים המבקרים בו. מכל הסיבות האלה, תכנון משרד קטן מהווה דווקא את אחד האתגרים המשמעותיים בתחום של תכנון משרדים ולמשימה כזאת אתם בהחלט רוצים למצוא קבלן משרדים מקצועי, בעל חשיבה תכנונית ועיצובית מתקדמת ביחס לסטנדרט.

תכנון משרד קטן – האתגרים המרכזיים

האתגר המרכזי בתהליך של תכנון ועיצוב משרדים קטנים הוא כמובן סביב העובדה שהם… קטנים. משרד קטן הוא עדיין משרד שבו אמורים להתנהל עובדי המשרד, לבצע את מלאכתם ולעשות את זה בסביבת עבודה נוחה ונעימה, שגם יכולה לספק להם איזון נכון בין פרטיות ושיתופיות. עוד מעבר לכך, משרד קטן עדיין מחויב בערך החשוב ביותר בכל תהליך של תכנון משרד – גיבוש המסר העסקי שאותו רוצה המשרד לשדר ללקוחותיו, לאורחיו ואפילו לעובדיו – מסר של הצלחה, של שפע, של תחכום, של איתנות פיננסית – איך יוצרים מסר כזה במשרד קטן? ובכן, במקרה של תכנון משרד קטן, וזה יכול להיות גם תכנון משרד עורכי דין קטן או אפילו תכנון משרד הייטק קטן, האתגר של השגת מטרות אלה, גם ברמה המבנית, גם ברמת סביבת העבודה וגם ברמת המסר העסקי הוא אתגר מאוד לא פשוט עבור קבלן משרד, אבל לא כזה שאין לו פתרונות.

איך מתכננים משרד קטן – הפתרונות

ובכן, התהליך של תכנון משרד קטן יכול להתחיל ולהסתיים גם במסגרת עבודות צבע למשרד או סט של עבודות גבס לשיפור חזות חלל המשרד, אבל כדי להתגבר על האתגרים אותם ציינו לעיל נדרשים פתרונות מתוחכמים יותר. פתרונות אלה מבוססים על עקרונות מרכזיים של מודולריות ושל תחושת מרחב. מודולריות ניתנת להשגה באמצעות שימוש בריהוט מודולרי אותו ניתן לשנות ולהתאים לשימוש ולא רק למבנה, למשל שולחנות מתרחבים, ספריות מתקפלות וכן הלאה. כמו כן, ישנה חשיבות רבה מאוד ליצירת תחושת מרחב באמצעות שימוש בקירות זכוכית, תאורה חזקה, צביעת משרד בגוונים בהירים יותר וכן הלאה. העניין הוא שבמשרד קטן כל פרט יכול להשפיע מאוד על האווירה ועל התחושה של השוהים בו ולכן כל כך חשוב להשלים את תהליך התכנון עד לפרט הקטן ביותר.

חברת שיבולים בנייה ישראלית צברה לאורך השנים, ניסיון רב בתכנון ועיצוב משרדים קטנים במגוון ענפים ותחומים כלכליים. ניסיון זה בנה בקרב הצוות המקצועי של החברה, היכרות מעמיקה עם מגבלות המרחב ועם דרכי ההתמודדות איתן. עבור הצוות המקצועי של שיבולים בנייה ישראלית, אין משרד קצר שלא ניתן להפוך למשרד בוטיק מנצח ולא משנה כמה הוא קטן וכמה גדול הוא האתגר.

הולכים לכיוון הבוטיק

אחד העקרונות המרכזיים אותו מיישמת חברת שיבולים בנייה ישראלית במקרה של תכנון משרדים קטנים, הוא עקרון הבוטיק. הבוטיק הוא קונספט שבא להכניס ערכים של יוקרה, אלגנטיות, הצלחה, שפע וייחודיות למרחב שאין לו את אף אחד מאלה באופן טבעי. כך למשל, מלון בוטיק הוא מלון קטן שבדרך כלל זוכה לביקוש נמוך ובסופו של דבר מסיים כאכסניית נוער. אלא ששינוי בתפיסת התכנון והעיצוב אל עבר מרחבי הבוטיק, יכול להפוך גם מלון של שלוש או ארבע יחידות לינה למלון בוטיק יקר ומבוקש, שמציע ערך שאף מלון גדול ומפואר אחר לא יכול להציע.

זהו בדיוק הקונספט המנחה אותנו בשיבולים בנייה ישראלית כאשר אנו נכנסים לתהליך של תכנון משרד קטן – לתכנן את מרחב המשרד בצורה שתאפשר קיום נוח, נעים ויעיל של עבודת המשרד ובמקביל גם תיצור אווירה של ייחודיות, יוקרה, הצלחה ושפע, שאי אפשר לחוות אפילו במשרדי ענק מפוארים – במקום צפיפות, אינטימיות. במקום עומס, קירבה. במקום פאר, תחכום – התנהלות על פי עקרונות אלה, לא רק שמאפשרת בסופו של דבר לשדר ערכים של הצלחה ושפע, אלא אף מאפשרת להדגיש אותם ולהפוך אותם לביג אישיו בהתנהלות של העסק עצמו.

מן הסתם, גם במרחבי הבוטיק, עדיין נדרשת התאמה בין ערכי העסק לערכי העיצוב ועל אף שהתאמה זו אינה באה בקלות במקרה של משרד קטן, היא בהחלט אפשרית והצוות המקצועי של שיבולים בנייה ישראלית מוכיח את זה בכל פעם מחדש במסגרת עשרות פרויקטים של שיפוץ משרד, שדרוג משרד או אפילו צביעת משרד עבור משרדים קטנים. האפשרויות הן רבות ואתם רק צריכים להציב לצידכם את האנשים הנכונים, שיוכלו להפוך אותן עבורכם למציאות.

ממה חשוב להיזהר?

כאשר אתם קונים משרד קטן, שוכרים משרד קטן או אפילו משלימים מהלך של בניית משרד קטן, זה יכול להסתיים בשתי צורות: או שגודל המשרד יגדיר אתכם, או שאתם תגדירו את עצמכם על אף ובאמצעות גודל המשרד. בעלי משרדים קטנים צריכים במיוחד להיזהר שגודל המשרד אינו משפיע על גודל המחשבה שלהם. בעלי משרדים אלה נוטים בדרך כלל לצמצם את המחשבה, החזון והיעדים ולהתחיל לחשוב בקטן על עתיד העסק והצלחתו. באמצעות תכנון חכם וייעודי למשרדים קטנים, יש לכם את האפשרות להפוך את המשרד הקטן שלכם לשם דבר בענף בו אתם פעילים. אתם רק צריכים להחליט שלשם אתם הולכים ושאתכם צועדים יד ביד אנשי מקצוע, שמבינים את האתגר, מבינים את הצורך ויודעים איך למצוא להם את הפתרונות הטובים ביותר.

את האנשים האלה תוכלו למצוא כאן בשיבולים בנייה ישראלית, שיבצעו עבורכם תהליך תכנון משרד קטן כפי שגם אתם אולי לא מסוגלים כרגע לתאר.